Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci byłego Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku pani Kazimiery Jadwigi Niedbały.
Pani Kazimiera Jadwiga Niedbała w latach 1978 – 1981 pełniła funkcję wicedyrektora placówki, a w latach 1981 – 1991 sprawowała funkcję dyrektora MDK.
Do 2020 roku aktywnie współpracowała z naszą placówką angażując się m.in. jako juror w wojewódzkich i powiatowych konkursach plastycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Lęborku i Urząd Miasta Lęborka. Często odwiedzała nas przy okazji spotkań z lokalnymi artystami oraz biorąc udział w wernisażach i plenerach malarskich. Sama od lat związana była ze Stowarzyszeniem Twórców i Animatorów Kultury „TAK” w Lęborku, którego była współzałożycielem, a od 2023 jego Członkiem Honorowym.
W 2022 roku z okazji jubileuszu 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku otrzymała Medal za zasługi dla Powiatu Lęborskiego przyznany przez zarząd powiatu.
Panią Jadwigę będziemy pamiętać przede wszystkim jako wspaniałego człowieka, pełnego kultury i taktu. Zawsze życzliwą, uśmiechniętą, chętną do pomocy, a przy tym bardzo skromną. Była bardzo dobrym i oddanym dyrektorem, który na pierwszym miejscu stawiał dzieci - ich dobro i wszechstronny rozwój. Artystyczna dusza, która pozostawiła po sobie wiele pięknych wspomnień i obfity dorobek malarski, z którym mieliśmy zaszczyt obcować. Dziękujemy!
Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom Pani Kazimiery Jadwigi Niedbały składamy najszczersze kondolencje, wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia.
Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku – Teresa Szczepańska, pracownicy, uczestnicy oraz Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku.